مقایسه بهترین کتاب های کمک درسی و منابع فیزیک کنکور

حتما این بیت معروف رو شنیدید که : خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
توی این نوشته می خوایم خشت اول درس خوندن یعنی انتخاب بهترین کتاب تستی و منایع کمک درسی فیزیک رو برای کنکوریای عزیزمون انجام بدیم. خیلی خلاصه می ریم سراغ اصل موضوع، یعنی معرفی بهترین کتاب و منابع برای تست زدن و مطالعه کردن فیزیک هم برای کنکور تجربی و هم برای کنکور ریاضی… پس بخونید و انتخاب کنید بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی و ریاضی رو

۱) کتاب های سری میکرو طبقه بندی گاج یا همان گاج نقره ای (پایه – فیزیک دوازدهم – فیزیک پیش دانشگاهی)

کتاب های سری میکرو طبقه بندی گاج

این کتاب ها بهترین کتاب های موجود در بازاره که عموما دارای دو جلد هستند. جلد اول این سری از کتاب ها دارای تست های طبقه بندی شده و سطح بندی شده (ستاره داره و …) است که به خوبی میتونه برای داوطلب کنکور مطالب هر بخش و فصل فیزیک رو دسته بندی کنه. در انتهای هر بخش هم تست های “یک قدم تا ۱۰۰” هست که سطح سؤالاتش بالاتر از سایر تست‌هاست. این کتاب در جلد دومش پاسخ نامه تشریحی و نکات کلیدی رو آورده که اگر تسلط کافی روی حل تست ها و مسائل ندارید می تونید برای شروع موتور تست زنیتون ازش کمک بگیرید. تکرار می کنم فقط برای کمک گرفتن و نه اینکه همیشه و بلافاصله بعد از ناتوانی در پاسخ به سوال بعد از ۱۰ ثانیه! به پاسخ نامه تشریحی مراجعه کنید. چون باعث میشه برای حل سوال به خودتون سخت نگیرید و سعی و تلاشتون کمتر بشه! نکته آخر اینکه این کتاب عالیه و تنها شاید اگر چند تا آزمون جامع هم بهش اضافه می شد عالی تر هم می شد!

خلاصه مشخصات:

 • مناسب برای همه سطوح دانش آموزان
 • تست های طبقه بندی و سطح بندی شده
 • وجود پاسخ های تشریحی به همراه نکات کلیدی در جلد دوم

فیلم های آموزشی و تدریس متفاوت فیزیک در آموزشگاه فیزیک کنکور

۲) کتاب های فیزیک انتشارات خیلی سبز

کتاب های فیزیک انتشارات خیلی سبز

این انتشارات هم کتاب های مناسبی (و البته در بعضی موارد پر حرف یا حوصله سر بر به نظر من) رو برای کنکوری ها تالیف کرده که در ۴ جلد (۲ جلد فیزیک پایه و ۲ جلد فیزیک پیش دانشگاهی که یک جلد سوال و یک جلد پاسخ نامه تشریحی است) و مناسب برای کنکور نظام قدیم هست. این کتاب ها تست های تالیفی و متوسط و سخت زیادی داره که اگر می خواید توی کنکور فیزیک بالای ۶۰ درصد بزنید می تونید از این کتاب و خصوصا تست های سری Z این کتاب استفاده کنید. این کتاب هم آزمون جامع نداره که می تونه به عنوان ضعف بهش نگاه کرد.

خلاصه مشخصات:

 • مناسب برای کنکور نظام قدیم
 • وجود تست های متوسط و سخت تالیفی و مناسب
 • به همراه CD شامل نکات آموزشی

۳) کتاب فیزیک نشر الگو

کتاب فیزیک نشر الگو

این کتاب دارای حدودا ۳۰۰۰ تست از کنکورهای سراسری و آزاد دوره‌های مختلفو تست‌های تألیفی در دو سریه، سری اول تست های ساده تر هستند و سری دوم تست‌های عموما سخت تر هستند که به منظور تسلط بر مباحث طراحی شدند. این کتاب که در تصویر می بینید برای کنکور نظام قدیم نوشته شده ولی کتاب های کنکور نظام جدید نشر الگو هم چاپ شده که می تونید اونها رو تهیه کنید.

خلاصه مشخصات:

 • ۱۵ آزمون چهارگزینه‌ای برای تثبیت مطالب
 • پاسخنامه‌ی کاملا تشریحی به همراه آزمون در انتهای پاسخ‌های هر فصل
 • آزمون‌هایی در انتهای کتاب برای تمرین و مرور مطالب هر فصل

۴) کتاب فیزیک ویژه دانش آموزان ممتاز انتشارات خوشخوان

کتاب فیزیک ویژه دانش آموزان ممتاز انتشارات خوشخوان

خب فکر میکنم از اسم کتاب میشه حدس زد با چه کتابی روبرو هستیم! اگر تو مدرسه جزو رتبه های برتر هستید یا تو مدارس تیزهوشان و نمونه و … دارید درس میخونید همین کتاب براتون مناسبه! تست های این کتاب تست های سختیه که اگه خوب از پسشون بر بیاید می تونید به بالای ۹۰ درصد زدن تو فیزیک امیدوار باشید.

خلاصه مشخصات:

 • تعداد صفحات و حجم کمتر به نسبت دیگر منابع
 • کیفیت بالا و سخت سوالات

بعد از اینکه کتاب کمک درسی مناسب فیزیک کنکورتون رو با توضیحات بالا انتخاب کردید ممکنه بخواید از مطالب رایگان یا ارزان وبسایت فیزیکنکور توی مجله آموزشی یا فروشگاه استفاده کنید. همینطور ممکنه نیاز به تدریس خصوصی فیزیک داشته باشید یا فقط بخواید با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید.

مجله آموزشی فیزیک کنکور را بیشتر ورق بزنید…

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

بستن منو
 • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
×
×

سبد خرید