تدریس فیزیک دبیرستان و کنکور و مهندسی مکانیک! مصاحبه با دکتر مرتضی شفیعی

دکتر مرتضی شفیعی، در مصاحبه ای که با وبسایت استاد بانک انجام دادند به تشریح رشته مهندسی مکانیک و هم بستگی آن با تدریس فیزیک دبیرستان و فیزیک کنکور به زبان ساده پرداختند.

مصاحبه با دکتر مرتضی شفیعی در مورد رشته مهندسی مکانیک و فیزیک دبیرستان

آیا فیزیک دبیرستان مشابه دروس دانشگاه است؟

مطالب ارایه شده در این مصاحبه کمک شایانی به دانش آموزان ریاضی فیزیک خواهد کرد تا با بینش مناسب تری رشته مهندسی مکانیک را بشناسند.

همچنین افرادی که در ادامه تحصیل، به فکر تدریس خصوصی فیزیک و آموزش فیزیک کنکور در دبیرستان ها هستند این مصاحبه را بخوانند.

نکات مهم: فصل های فیزیک دهم و دوازدهم مشابه اند!

نکته مهم این مصاحبه تشبیه رشته مهندسی مکانیک به فیزیک سال دهم و دوازدهم است. در این مصاحبه دکتر شفیعی بیان کردند: “در واقع درس فیزیک این دو پایه (به استثنا برخی از فصل ها) بیشتر شامل مباحث حرکت، سینماتیک، دینامیک، انرژی و گرما و انتقال حرارت هست که میشه اون رو پایه رشته مهندسی مکانیک توصیف کرد. منظورم این هست که برای بچه هایی که با فضای دروس دانشگاهی این رشته آشنایی ندارند میتونه یک جور راهنما باشه که قراره درس های مهندسی مکانیک شبیه فیزیک دهم و دوازدهم باشه. یعنی اگر شما به فصل های اندازه گیری، کار و انرژی، ویژگی های فیزیکی مواد، دما و گرما، حرکت بر خط راست، دینامیک و حرکت دایره ای و نوسان و موج علاقه داشتید و در اون موفق بودید احتمالا در ادامه تحصیل رشته مکانیک هم موفق خواهید بود.

بخش دیگری از مصاحبه دکتر شفیعی بخش های مختلف بازار کار مهندسی مکانیک را تشریح کرده و تدریس فیزیک، تدریس خصوصی فیزیک و آموزش فیزیک کنکور را به عنوان یک حرفه ی مناسب برای تمامی دانشجویان این رشته، در رشته های علوم تجربی و علوم ریاضی دانستند.

شما می توانید مشروح مصاحبه را در این لینک مطالعه کنید.

دیگران پسندیده اند:
مقایسه بهترین کتاب های کمک درسی و منابع فیزیک کنکور
مباحث مهم و تعداد سوالات هر فصل فیزیک در کنکور تجربی
بهترین روش درس خواندن و مطالعه فیزیک کنکور تجربی و ریاضی


مجله آموزشی فیزیک کنکور را بیشتر ورق بزنید…

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

بستن منو
  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
×
×

سبد خرید